Hledání
Hledat
 
Rubriky
Novinky
O nás
Cvičení
Práce/Dozory/Pomoc
Mládež
Služby
Výšivky
Kontakty
Odkazy
 
RSS
RSS
 

 Tiskové prohlášení

16.05.2010 -
Na základě informací, které se různě šíří, vydávají členové SDH Ústí nad Labem II, přítomní u tragické události v Berouně, toto prohlášení:
 
Na základě informací, které se různě šíří, vydávají členové SDH Ústí nad Labem II, přítomní u tragické události v Berouně, toto prohlášení:
Ihned po události jsme byli pořadateli vyrozuměni vysílačkou a vyrazili na místo události. Při příjezdu prvního vozidla vedoucí hlídky zjistil převrácený vůz bez posádky a za ním bezvládně ležící tělo poškozené.
Ihned byla přes linku 112 přivolána lékařská pomoc. Při prvotním ohledání jsme zjistili základní životní funkce – činnost srdce a dýchání. Informace, kterou podala TV Prima ve své hlavní zpravodajské relaci dne 16.5.2010 je tedy zcela irelevantní. Doslova bylo řečeno, že dívku se nikdo do přiíjezdu ZZS nesnažil rozdýchat. Vzhledem k podezření na těžký úraz páteře a hlavy jsme postupovali velice opatrně a připravovali si uložení poškozené do vakuových nosítek. Během této přípravy dorazila profesionální posádka Záchranné služby Středočeského kraje.
Poškozené jsme poskytli pomoc dle jejího momentálního stavu.

K reportáži na TV Prima. Je logické, že nebudeme rozdýchávat pacienta, který dýchá. TV Prima si zprávu účelově sestříhala, neupozornila předem, že rozhovor nahrává a účelově si vystříhala věty, které se jí do reportáže hodily.

Případné dotazy zodpovíme na hasici@rescue-ul.org.
 
Přečteno 1555x
 
Poslat příteli
Tisk
Zpět
2005 (c) Jiří Pokorný & Petr Gondek, Redakční systém