Hledání
Hledat
 
Rubriky
Novinky
O nás
Cvičení
Práce/Dozory/Pomoc
Mládež
Služby
Výšivky
Kontakty
Odkazy
 
RSS
RSS
 

 O nás

1.06.2007 -
Vznik sboru lze datovat již na léto 2006, kdy se několik bývalých členů horolezeckého oddílu Horojat a MS Vodní záchranné služby Ústí nad Labem spojilo na různá cvičení ve výškách.
 
 Od té chvíle se připravoval vznik samostatného sdružení, které by se na toto specializovalo. Právní subjektivitu si sbor zajistil v létě 2007. SDH Ústí nad Labem II se inspiruje pražskou jednotkou Hasiči-Rescue, kteří se právě této problematice věnují.

 Protože jde o nový sbor, měli jsme u nás ze začátku k dispozici zejména zapůjčenou techniku. Na akce jsme se dopravovali především vozy Ford Mondeo a Ford Focus od firmy special-service.cz. Časem přibývalo technické a zdravotnické vybavení, stejně jako různá odborná školení našich členů. V současné době vlastníme díky sponzorům VW Transporter4 a Nissan Terrano. V létě 2011 jsme od HZS Libereckého kraje bezúplatným převodem získali Avii A 31 N PPA.


  Při výcviku se specializujeme na  záchranu z výšek a nad volnou hloubkou, dále na sutinové vyhledávání a vyprošťování. V současné době máme 36 aktivních členů, z nichž je 21 připraveno k případnému výjezdu. V posledních měsících připravujeme vlastní prostředí pro děti a mládež. Od začátku roku 2010 máme konečně vlastní zázemí dle našich představ, došlo k rozšíření stavající garáže o další prostory - kancelář, klubovnu a sociální zařízení. Aćkoli nejsme Jednotkou požární ochrany, jsme schopni poskytnou pomoc při různých nenadálých situacích jako jsou povodně, větrně smrště. Také poskytujeme různé komerční služby, z jejichž výtěžku financujeme provoz a nákup dalšího vybavení.

  V lednu 2011 jsme na základě doporučení HZS č.j. HSUL-37-34/PRE-2011 zřídili Zařízení civilní ochrany pro zajištění evakuace, zajištění nouzového přežití a zajištění organizované humanitární pomoci. Na smlouvu s IZS se čeká.


Terminologie:

sbor dobrovolných hasičů - občanské sdružení s právní subjektivitou, organizační složka Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka
jednotka požární ochrany (JSDHO) -
složka jmenovaná obcí (obvodem) bez právní subjetivity 
Přečteno 15187x
 
Poslat příteli
Tisk
Zpět
2005 (c) Jiří Pokorný & Petr Gondek, Redakční systém