Hledání
Hledat
 
Rubriky
Novinky
O nás
Cvičení
Práce/Dozory/Pomoc
Mládež
Služby
Výšivky
Kontakty
Odkazy
 
RSS
RSS
 

 Shazování sněhu a rampouchů

25.11.2010 -
V první řadě je potřeba zdůraznit, že pravidelné shazování sněhových převisů a rampouchů se střech je povinností jednotlivých majitelů domů a objektů, ať už jsou v majetku či správě obce, kraje, státu, nebo v soukromých rukách. Již ve stavební dokumentaci je uvedeno a schváleno, kolik centimetrů prachového a těžkého sněhu může na konkrétní střeše maximálně ležet.
 

  Profesionální hasiči vyjíždějí k zásahům na střechách pouze v případě, kdy hrozí bezprostřední zranění chodců a zničení majetku pádem sněhového převisu či rampouchů. Žadatele o pomoc v případech, když bezprostřední nebezpečí nehrozí, zpravidla odkazují na komerční služby.

  SDH Ústí n.L. 2 tuto službu za úplatu provádí. Cena záleží na velikosti odklízené plochy a obtížnosti přístupu k ní. Dotazy a objednávky vyřídíme na tel. č. 608 210 150

V případě ohrožení života, zdraví a majetku volejte č. 150 (nebo 112). Uvedené služby neposkytujeme jako Jednotka pořární ochrany! Jde o komerční služby, které již neposkytuje Hasičský záchranný sbor ČR. Ke všem službám máme vyškolené a oprávněné osoby.


 
Přečteno 348x
 
Poslat příteli
Tisk
Zpět
2005 (c) Jiří Pokorný & Petr Gondek, Redakční systém