Hledání
Hledat
 
Rubriky
Novinky
O nás
Cvičení
Práce/Dozory/Pomoc
Mládež
Služby
Výšivky
Kontakty
Odkazy
 
RSS
RSS
 

 Profesionálové pomáhají jen v případech ohrožení

22.12.2009 -
HZS veřejně vyzývá občany, aby v souvislosti s vydatným sněžením nezatěžovali zbytečně tísňové linky 112 a 150, pokud nejde o bezprostřední nebezpečí s ohrožením na životě, zdraví nebo majetku.
 

  Poslední dny jsou operátoři tísňového volání doslova zavaleni stovkami telefonátů občanů, kteří žádají rady, informace a pomoc při odstraňování sněhu ze střech svých domů.

  Bohužel se v drtivé většině případů jedná o časově dlouhé „konzultace", které neoprávněně blokují linku tísňového volání. Řada lidí stále zkouší zneužít výjezdu hasičů k situacím, kdy nehrozí bezprostřední nebezpečí a takový zásah hasičů by byl nad rámec zákonných povinností.

V první řadě je potřeba zdůraznit, že pravidelné shazování sněhových převisů a rampouchů se střech je povinností jednotlivých majitelů domů a objektů, ať už jsou v majetku či správě obce, kraje, státu, nebo v soukromých rukách. Již ve stavební dokumentaci je uvedeno a schváleno, kolik centimetrů prachového a těžkého sněhu může na konkrétní střeše maximálně ležet.

  Na odstraňování sněhu a rampouchů ze střech domů nebo jiných objektů je zde celá řada firem a společností, které se touto činností zabývají a je možné si tuto službu u nich za úplatu objednat. To platí v případech, kdy si majitelé objektů netroufají nebo nemohou sami sníh odstranit.

  Občanům našeho regionu doporučujeme obracet se na starosty obcí, kteří mají rovněž zákonnou povinnost poskytovat účinnou pomoc nebo informace k řešení podobných tíživých situací. Je možné také využít veřejných informačních prostředků, kde jsou uvedeny seznamy odborných firem nebo využít možností technických služeb měst. V řadě případů mohou pomoci také jednotky dobrovolných hasičů, jejichž zřizovatelem je právě obec.

Schazování sněhu a rampouchů zařizuje i náš sbor - viz. služby.

Kontakt na SDH Ústí n.L. 2 - 608 210 150


Převzato a upraveno z Požáry.cz
 
Související články:
Rampouchy v Lovochemii
 
Související odkazy:
Požáry.cz
 
Přečteno 1712x
 
Poslat příteli
Tisk
Zpět
2005 (c) Jiří Pokorný & Petr Gondek, Redakční systém